Bagaż

Nowa strona - wersja mobilna

Limit bezpłatnego bagażu przypadający na jedną osobę w pociągu to:

- w drugiej klasie: 36 kg
- w pierwszej klasie: 50 kg.

Wielkość jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 1,8 m łącznie (szerokość + długość + wysokość).

Czasem do pociągów dołączane są specjalne wagony bagażowe. Jednak informację o tym, czy do danego pociągu będzie dołączony taki wagon, można uzyskać tylko na miejscu w dniu odjazdu pociągu.

W wypadku posiadania większej ilości bagażu, należy go zgłosić przed podróżą policji kolejowej ulokowanej z przodu składu pociągu, uiścić dodatkową opłatę i oddać do wagonu bagażowego, jeżeli takowy jest dołączony do pociągu.

Bagaż nie przekraczający bezpłatnego limitu przechowywany jest przez podróżnych w przedziale: albo pod albo nad łóżkiem, w zależności od przydzielonego łóżka. Przy łóżku dolnym zazwyczaj trzeba podnieść jego klapę, nad łóżkiem górnym znajduje się natomiast dość spora wnęka na bagaż. W przedziałach klasy pierwszej łóżek górnych nie ma, miejsce na bagaż jest zatem tylko pod łóżkiem.

Często spotkać się można z "wymianą" miejsca na bagaż, także między przedziałami. Można zostać zapytanym/poproszonym o możliwość przechowania cudzego większego bagażu w swojej komorze. Wielu Rosjan przewozi Koleją Transsyberyjską ogromne ilości towaru i jedzenia. W zasadzie nie należy wówczas odmawiać takiej osobie, zwłaszcza jeśli ma ona problem z ulokowaniem bagażu, a w naszej komorze bagażowej jest dużo miejsca. Podobnie my możemy skorzystać w miarę możliwości z pomieszczenia na bagaż innej osoby.

Informacje o przewozie roweu, motocykla i żaglówki Koleją Transsyberyjską

 


<- Powrót